Zła wentylacja w nowoczesnym budownictwie.

Tradycyjna wentylacja grawitacyjna jest ściśle związana z napływem świeżego powietrza z zewnątrz budynku na zasadzie podciśnienia w budynku. Starsze budownictwo charakteryzuje się niską szczelnością okien i drzwi, dlatego ten rodzaj wentylacji dotychczas działał bez zarzutów.

Details

Pompa ciepła Mitsubishi Zubadan 14 kW

Dom jednorodzinny 300 m2

Pompy ciepła coraz częściej zastępują stare techniki ogrzewania. Technicy Arctic Klimat zamontowali pompę ciepła Mitsubishi powietrze-woda zamiast starego pieca typu „śmieciuch”. Pozbywamy się smogu z województwa łódzkiego!

 

 

Powietrzna pompa ciepła Mitsubishi Zubadan 14 kW

Dom jednorodzinny w Dobieszkowie pod Łodzią o powierzchni 250 m2

Firma Arctic Klimat wykonała instalację pompy ciepła w domu jednorodzinnym o pow. 250 m2 w Łodzi. Budynek został ogrzany 14 kW pompą ciepła z wbudowanym zbiornikiem ciepłej wody użytkowej. Stare grzejniki zostały zastąpione ogrzewaniem podłogowym i zamontowane w wyfrezowanej przez nas posadzce.

Wentylacja przemysłowa

Wentylacja chemoodporna oraz detekcja gazów

Montaż wentylacji chemoodpornej pracującej nad maszyną do oklejania ram okiennych w firmie WND w Rąbieniu.

 

 

Powietrzna pompa ciepła Mitsubishi ZUBADAN 125 kW

Ogrzewanie kościoła powietrzną pompą ciepła o mocy 125 kW

W czerwcu uruchomiliśmy ogrzewanie XVII w. Kościoła w Srocku POWIETRZNĄ POMPĄ CIEPŁA Mitsubishi Zubadan. Kościół ma kubaturę 9000 m3 i utrzymujemy w nim temperaturę 14-15C. Układy są sterowane przez internet dostępny na plebanii.

Pracujemy na KNX

Certyfikowany partner KNX. Firma Arctic Klimat została autoryzowanym partenem systemu KNX. KNX jest najwiekszym i najbardziej zaawansowanym systemem automatyki budynkowej na świecie. To inteligentne rozwiązanie pozwala na połączenie w sieć i sterowanie techniką wyposażenia budynku. Dzięki systemowemu powiązaniu urządzeń i funkcji według standardu KNX mieszkanie i praca stają się nie tylko bardziej komfortowe i bezpieczne,…

Details

DHL Łódź

Klimatyzacja biurowa siedziby DHL

W tym tygodniu zakończyliśmy prace związane z montażem systemów klimatyzacji w łódzkiej siedzibie firmy DHL. Klimatyzatory marki Airwell obsługują 5 pomieszczeń na 3 agregatach skraplających.

Powietrzna pompa ciepła Panasonic 9 kW

Dom jednorodzinny 140 m2

Kolejna zamontowana przez nas pompa ciepła Panasonic, o mocy 9 kW, w nowo wybudowanym domu o powierzchni 160 m2. Pompa współpracuje z kominkiem wyposażonym w płaszcz wodny.