Konserwacja klimatyzacji

Jak często powinno
się serwisować klimatyzator?

W okresie gwarancyjnym konserwacja klimatyzacji powinna być wykonywana regularnie, co pół roku.

Po zakończeniu gwarancji wskazane jest serwisowanie klimatyzacji minimum raz w roku. Jeśli klimatyzator wykorzystywany jest przez cały rok – zarówno wiosną, latem (do chłodzenia) oraz jesienią, zimą (do ogrzewania) zalecane jest wykonanie dwóch konserwacji w roku – przed okresem letnim i zimowym. Brak serwisu może spowodować rozwój pleśni i grzybów, a co za tym idzie znacznie zmniejszyć efektywność pracy klimatyzatora.

Jak pracujemy?

Wiele lat pracy w branży klimatyzacyjnej pozwoliły nam dopasować najlepsze techniki serwisu urządzeń. Doświadczenie pokazało, że wykorzystanie standardowej chemii czyszczącej do serwisu urządzeń klimatyzacyjnych nie jest wystarczające - nie gwarantują one całkowitej czystości, bardziej koncentrują się na niwelowaniu nieprzyjemnych zapachów.

Serwisy wykonywane przez firmę Arctic Klimat zostały całkowicie opracowane przez specjalistów tak, aby zapewnić komfort zdrowego
i czystego powietrza w Twoim domu.

W skład konserwacji wchodzą
następujące czynności:

Czyszczenie klimatyzacji gorącą parą wodną

Na początku każdego serwisu dokładnie czyścimy wnętrze klimatyzatora przy użyciu najlepszej jakości, oryginalnych środków chemicznych. Aby w 100% zlikwidować bakterie, grzyby i kurz, podgrzewamy środki chemiczne do temperatury 100° C. Gorąca para dostaje się do każdej, nawet najmniej dostępnej części klimatyzacji precyzyjnie go oczyszczając. Jest to najbardziej precyzyjny sposób konserwacji stosowany obecnie na rynku.

Czyszczenie filtrów

Jest to standardowa procedura polegająca na czyszczeniu filtrów znajdujących się we wnętrzu klimatyzacji z kurzu, brudu, zanieczyszczeń. Dzięki takim działaniom klimatyzacja działa bardziej efektywnie, zapewniając czyste i zdrowe powietrze w klimatyzowanym wnętrzu.

Czyszczenie powierzchni wymienników

Zabrudzenia oraz kurz na wymiennikach tworzą niepożądaną warstwę izolacyjną, co negatywnie wpływa na wydajność urządzenia klimatyzacyjnego, zwiększa poziom zużycia energii i w efekcie znacznie skraca czas jego eksploatacji. Dlatego tak ważne jest dokładne oczyszczenie i usunięcie wszystkich zabrudzeń z wymienników.

Regulacja poziomu gazu

Znaczne różnice temperatur między latem a zimą często powodują konieczność regulowania poziomu gazu w urządzeniach klimatyzacyjnych. Wiąże się to ze znaczącym wzrostem oszczędności energii i przedłuża żywotność sprężarki w klimatyzatorze.

Sprawdzenie połączeń elektrycznych

Włączony klimatyzator wywołuje mikro-drganie zarówno jednostki wewnętrznej jak i zewnętrznej. Może to skutkować poluzowaniem się połączeń elektrycznych. Podczas przeglądu dokładnie sprawdzamy przewody, zapewniając ich jak najlepsze z punktu widzenia efektywności i żywotności podłączenie.

Sprawdzenie mocowań jednostki zewnętrznej

Ważnym elementem z punktu widzenia bezpieczeństwa jest sprawdzenie mocowań jednostek zewnętrznych. Dodatkowo upewniamy się czy korozja nie osłabiła jakości mocowania jednostki klimatyzatora.

Sprawdzenie sprawności działania klimatyzatora

W ramach serwisu kontrolujemy poziom wydajności klimatyzacji i jej sprawność.

Sprawdzenie stanu odpływu

Dokładnie sprawdzamy czy na elementach odpływu znajduje się pleśń, kurz i zabrudzenia, które często mogą stać się przyczyną wycieków wody z systemu klimatyzacji.

logo

91-357 Łódź · ul. Liściasta 17
biuro@arctic-klimat.pl

42 279 40 20
haslo
© Arctic Klimat   ·   webdesign
loga