Jak działają
pompy ciepła?

Pompy ciepła to urządzenia wykorzystujące obieg termodynamiczny, polegający na wytworzeniu energii cieplnej ze źródła o niskiej temperaturze.

Zasada działania pomp ciepła

Pompy ciepła z powodzeniem wykorzystywane są już od kilkudziesięciu lat, a ich najbardziej popularną formą są standardowe lodówki. Zasada ich działania jest dokładnie taka sama, jak w przypadku pomp ciepła służących do ogrzewania budynku. Jedyną różnicą jest efekt pożądany, którym w przypadku lodówki jest chłodzenie, a w przypadku pompy ciepła ogrzewanie. Praca pompy polega na transporcie ciepła z ośrodków o temperaturze niższej do ośrodków o temperaturze wyższej. Rozwój technologiczny i postęp cywilizacyjny powodują, że obiegi chłodnicze w pompach ciepła są stale udoskonalane, a obecnie umożliwiają odzysk energii ze źródeł, których temperatura jest niższa niż -25° C. Pompy ciepła zmniejszają koszty ogrzewania domu w znaczącym stopniu.

rozwiń +
Mitsubishi Electric
ZUBADAN

Wykorzystując nasze doświadczenia w obsłudze i serwisie urządzeń chłodniczych wybraliśmy dla Państwa najlepsze dostępne na rynku pompy ciepła. Po wielu analizach i doświadczeniach zebranych w czasie pracy z pompami ciepła ogrzewającymi budynki, jako najlepsze urządzenia wybraliśmy markę Mitsubishi Electric, a w szególności najbardziej zaawansowany model ZUBADAN. Obecnie jest to jedyna pompa ciepła na rynku, mogąca być samodzielnym źródłem ogrzewającym dom.

Pompa ciepła wykorzystuje jedynie małą ilość energii elektrycznej w celu odbioru i przeniesienia ciepła z odnawialnego źródła – wody, powietrza lub gruntu do instalacji grzewczej naszego domu.

Środowisko zewnętrzne zawsze posiada energię cieplną. Nawet przy ujemnych temperaturach powietrza zewnętrznego, pompy ciepła oferowane przez Arctic Klimat są w stanie odebrać ciepło ze środowiska zewnętrznego i przekształcić je w użyteczną energię cieplną, aby efektywnie ogrzewać nasz dom. Kluczem jest przemiana termodynamiczna czynnika grzejnego, dzięki czemu jest on w stanie przenieść ciepło ze środowiska zewnętrznego o niskiej temperaturze do budynku, w którym panuje wyższa temperatura. Technologia wykorzystywana przez pompy ciepła oferowane przez Arctic Klimat pozwala na efektywne ogrzanie wody w instalacji grzewczej do temperatury powyżej 60 ̊C przy niskich temperaturach zewnętrznych.

logo

91-357 Łódź · ul. Liściasta 17
biuro@arctic-klimat.pl

42 279 40 20
haslo
© Arctic Klimat   ·   webdesign
loga