Zakup klimatyzacji w autoryzowanym serwisie czy w internecie ?

Każdy wie, że w internecie można kupić wszystko. Również klimatyzatory i pompy ciepła są bez problemu do kupienia na różnych stronach internetowych. Sprawa nie jest tak oczywista jakby się wydawało. Poniżej przedstawiamy kilka istotnych aspektów.

Samsung Wind-Free

W 2014 r. Samsung zaskoczył cały rynek klimatyzacyjny wypuszczając na rynek jednostki, których wzornictwo w formie trójkąta stało się znakiem rozpoznawczym koreańskiego giganta.

Flagowe urządzenia klimatyzacyjne

Każdego roku producenci klimatyzacji próbują zaskoczyć klientów czymś nowym, wyjątkowym i niepowtarzalnym. Nieprzerwanie pojawiają się nowe technologie, które mają za zadanie uzupełnić i tak bogate wyposażenie z jakim możemy się spotkać w klimatyzatorach.

Smog a rekuperacja

Jeszcze kilka lat temu to przedsiębiorstwa przemysłowe oraz energetyczne, były odpowiedzialne za wysoką ilość zanieczyszczeń w powietrzu. Na chwilę obecną, zdecydowanie większy procent smogu wytwarzają pojedyncze gospodarstwa domowe, jest to tzw. niska emisja.

Wentylacja mechaniczna czy wentylacja grawitacyjna?

W starszym budownictwie strata ciepła w domu związana z wentylacją stanowiła niewielką część całkowitych strat ciepła. W nowoczesnym budownictwie udział strat wentylacyjnych w całym bilansie cieplnym budynku dochodzi nawet do 50%.

Zła wentylacja w nowoczesnym budownictwie.

Tradycyjna wentylacja grawitacyjna jest ściśle związana z napływem świeżego powietrza z zewnątrz budynku na zasadzie podciśnienia w budynku. Starsze budownictwo charakteryzuje się niską szczelnością okien i drzwi, dlatego ten rodzaj wentylacji dotychczas działał bez zarzutów.